Op dinsdag 14 oktober 2025 om 17:00 uur vond de eerste bijeenkomst van de klankbordgroep ‘Vroegtijdige Zorgplanning’ plaats bij de Unie van Actieve Verenigingen in Beringen.
Tijdens deze eerste sessie werd toegelicht wat vroegtijdige zorgplanning precies inhoudt: welke keuzes mensen kunnen maken, wanneer deze idealiter besproken worden, welke wettelijke en ethische aspecten daarbij komen kijken, en hoe dit alles zich vertaalt naar documenten zoals wilsverklaringen.
Na de toelichting gingen we in gesprek met de deelnemers over hoe het bestaande aanbod duidelijker, toegankelijker en beter afgestemd kan worden op de doelgroep.
Wat werd er besproken;
- Informatie en inzicht:
De deelnemers kregen heldere uitleg over vroegtijdige zorgplanning, zowel op juridisch als praktisch vlak. - Afstemming op de doelgroep:
Er werd actief nagedacht over hoe de informatie en ondersteuning beter kunnen aansluiten bij de noden van diverse doelgroepen. Hierbij werd onder andere aandacht besteed aan culturele gevoeligheden en mogelijke drempels.
Vervolg: Sessies 2 en 3
- Sessie 2 – Bevraging & Verdieping:
In deze sessie reflecteren we samen met de deelnemers op het bestaande aanbod via een gerichte bevraging.
Centrale vragen zijn: Wat werkt goed? Wat ontbreekt er nog? Wat kan beter? - Sessie 3 – Terugkoppeling:
De resultaten van de bevraging worden gepresenteerd aan de klankbordgroep. De inzichten worden vervolgens vertaald naar concrete aanbevelingen en verbeteracties.
Uw stem van de groep is belangrijk omdat hun inbreng essentieel is voor het ontwikkelen van een zorgaanbod dat werkelijk aansluit bij de behoeften, verwachtingen en leefwereld van de allochtone gemeenschap. Alleen met hun feedback kunnen we informatie helder maken, drempels verlagen en ervoor zorgen dat mensen zich gehoord en begrepen voelen.
























